İRAN TURU

iran_turuu

 

4 GECE – 5 GÜN İRAN TURU

-‘TAHRAN – ŞİRAZ – İSFAHAN – KAŞHAN – KUM’-

TUR PROGRAMI

1.GÜN/İSTANBUL>TAHRAN (4 Şubat-Salı): Saat 21:00’de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı dış hatlar terminalinde buluşma. Gerekli işlemlerimizin ardından saat 23.20’de Anadolujet Havayolları ile İran’ın başkenti Tahran’a uçuyoruz. Tahran havaalanına iniş, gerekli işlemlerin ardından otobüsümüzle gece konaklayacağımız otele giriş yapıyoruz.

2.GÜN/TAHRAN>ŞİRAZ (5 Şubat-Çarşamba): Sabah kahvaltısını aldıktan sonra Tahran turumuza başlıyoruz. Gülistan Sarayı, en nadide mücevherlerin sergilendiği Mücevher Müzesi ve Sadaabad Sarayı gezileri. Serbest zaman sonrası Ardından Tahran’ın ünlü Azadi Meydanı’nı görüyor ve sonrasında havaalanına geçiyoruz. İç hat uçuşu ile Şiraz şehrine geçiş. Akşam yemeği Türk göçebelerinin yapmış olduğu otantik mekanda canlı müzik eşliğinde nakhlestan veya sharjrh mekanlarında. Sonrasında konaklama Şiraz’daki otelimizde.

3.GÜN/ŞİRAZ>İSFAHAN (6 Şubat-Perşembe): Sabah kahvaltımızı aldıktan Kerim Han kalesi, Moshir Sarayı ve Vekil Sarayı, Vekil hamamı gezileri. Alış veriş merkezinde serbest vakit. Serbest vakit sonrası ünlü Şairler Hafız ve Sadi kabirlerini ziyaret. Persepolise gidiş ve gezi.yolumuza devam edip irandaki t?rk g?çebeler hakkında bilgi alıp sonra persepolisten de eski olan mat t?rklerin atası olarak bilinen d?nyada ilk kez insan hakları bildirgesine sahip siruzun passargad sehrinde gezi.daha sonra İsfahana doğru yolumuza devam ediyoruz.akşama doğru İsfahan’a varış. İsfahana vardiktan sonra atishgah otantik yemek salonunda aksam yemegi. Otele yerleştikten sonra otelimizin hemen yanındaki Hacu Köprüsü ve Siyosepol köprülerinde gezi otele dönüş ve geceleme.

4.GÜN/İSFAHAN (7 Şubat-Cuma): Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra İsfahan turumuza başlıyoruz. Haşt Bahaşt (8 Cennet) Sarayı, Chehel Sütun (Kırk Sütun) Sarayı gezileri sonrası İmam Meydanında Şeyh Lütfullah Camii ve Ali Kapu Sarayını gezip İran halıları hakkında bilgi aldıktan sonra İsfehanın muhteşem tarihi çarşılarında serbest zaman. Daha sonra akşam yemeği Ali Kapu restorantında.Otele dönüş geceleme.

5.GÜN/İSFAHAN>KAŞHAN>KUM>TAHRAN (8 Şubat-Cumartesi): Minar Conban (titreyen minareler), Atişkada (Ateş Tapınağı)’nın görülmesi. Kaşhan şehrinde İran’ın ünlü şahsiyetlerinden Amir Kebir’in öldürüldüğü ve aynı sahnenin heykellerle canlandırıldığı tarihi Fin Hamamı gezisi..Ortalama 1 saat çay ve nargile molası. Yolumuza devam edip, Kum şehrinde Hz. Masume cami ziyareti. Akşam yemeği İran’ın en meşhur tesislerinde biri olan Aftab’da. Daha sonra Tahran’a hareket ve kubbesi altından yapılan İmam Humeyni Camisinin görülmesi. Vakit müsait olursa Elburz Dağı eteğindeki doğa harikası Derbent’te çay-kahve molası. Daha sonra Havalimanına geçiş.